کشور اسلوونی

کشور اسلوونی

کشور اسلوونی یا جمهوری اسلوونی یکی از کشورهای اروپایی است که در جنوب اروپا واقع شده است. این کشور دارای کوه ها و قلعه ها و پیست های اسکی فراوانی و زیبایی است. کشور اسلوونی که به عنوان پل ارتباطی شبه جزیره بالکان محسوب می شود، دارای منابع و ذخایر عظیمی از ذغال سنگ، روی، قلع و سنگ های ساختمانی است.این کشور که ثروتمندترین جمهوری در فدراسیون یوگسلاوی به شمار می آید، عضو اتحادیه اروپا، عضو ناتو و منطقه یورو است. این کشور بنا به موقعیت جغرافیایی مهمی که دارد، برای افرادی که قصد سرمایه گذاری های خارجی دارند بسیار مناسب است.تاریخ غنی و پربار، معماری تاثیر گرفته از معماری باروک اتریش و روم ایتالیا، جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی و طبیعت بکر این کشور را به یکی از زیباترین کشورهای کهن اروپایی تبدیل کرده است. مردم کشور اسلوونی در میان ۵ کشور اول اتحادیه اروپا مسلط به زبان اسلوونیایی و یکی از زبان های انگلیسی، ایتالیایی و مجارستانی می باشند. بیشتر افراد این کشور دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند.
از دیگر موارد مهم در مورد این کشور اعتبار پاسپورت اسلوونی است.بالا بودن امنیت اجتماعی، دارا بودن ثبات اقتصادی، دارا بودن امکانات رفاهی و پایین بودن هزینه های زندگی علی رغم اروپایی بودن این کشور موجب شده است تا این کشور به یک مقصد جالب برای مهاجران تبدیل شود.این کشور در سال های اخیر با رویکرد اقتصادی و تسهیل روند مهاجر پذیری زمینه لازم برای سرمایه گذاری خارجی را فراهم کرده است. در واقع ثبات اقتصادی و اجتماعی و امنیت اسلوونی موجب شده است تا سرمایه گذاران خارجی با اطمینان و خاطر جمعی اقدام به سرمایه گذاری در این کشور کنند.بر اساس گزارش های معتبر، افرادی که به این کشور مهاجرت کرده اند از مهاجرت خود رضایت دارند و این کشور را محل مناسبی برای کار و زندگی می دانند. پایین بودن هزینه های زندگی و بالا بودن استانداردهای زندگی، از مهم ترین دلایل افراد برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود.

روش های مهاجرتی

پرسش ها

پس از دریافت ویزای کاری اسلوونی می‌توانید به مدت یک سال در این کشور کار کرده و با تمدید قرارداد خود، ویزایتان را نیز تمدید کنید. پس از کسب 5 سال سابقه کاری در این کشور می‌توانید برای اخذ اقامت دائم اسلوونی اقدام کنید.

هزینه مسکن در اسلوونی 

ردیف عنوان هزینه متوسط مبلغ به یورو
1 آپارتمان (1 خوابه) در شهر 580€
2 آپارتمان (1 خوابه) خارج از شهر 446€
3 آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر 1,064€
4 آپارتمان (3 خوابه) خارج از شهر 783€
ردیف عنوان هزینه متوسط مبلغ به یورو
1 قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 3,542€
2 قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر 2,606€

هزینه حمل و نقل عمومی در اسلوونی 

  • بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی): 1.30 یورو
  • بلیط ماهانه (قیمت عادی) 37.00 یورو
  • شروع تاکسی (تعرفه عادی) 1.00 یورو
  • کرایه هر مایل تاکسی (تعرفه عادی) 1.61 یورو
  • تاکسی با یک ساعت انتظار (تعرفه عادی) 15.00 یورو
  • بنزین (1 گالن) 4.94 یورو
  • فولکس واگن 1.4 KW Trendline: 20000 یورو
  • تویوتا کرولا: 18671 یورو

هزینه مواد غذایی در اسلوونی 

ردیف عنوان هزینه متوسط مبلغ به یورو
1 برنج (1 کیلو) 1.46€
2 گوشت (1 کیلو) 9€
3 شیر (1 لیتر) 0.91€
4 سیب زمینی (1 کیلو) 0.85€

هزینه آب، برق، گاز، اینترنت و تلفن در اسلوونی 

 تعرفه برق، آب، سرمایش، گرمایش و زباله در کشور اسلوونی برای یک آپارتمان هشتاد و پنج متر مربعی بین صد و سی تا سیصد و شش متر مربع است و به طور میانگین صد و نود و نه و هشتاد و پنج صدم یورو است. برای یک دقیقه مکالمه در شبکه های محلی بدون هیچ گونه تخفیفی هزینه بین چهار صدم یورو تا پانزده صدم یورو است و به طور میانگین هزینه هشت صدم یورو می باشد. تعرفه اینترنت در این کشور برای سرعت شصت مگاپیکسل و بیشتر سی و سه و هفتاد و هشت صدم یورو می باشد.‌

هزینه لباس و کفش در اسلوونی (پوشاک)

ردیف عنوان هزینه متوسط مبلغ به یورو
1 کفش رسمی 91€
2 اینترنت (60 مگابیت در ثانیه یا بیشتر، اطلاعات نامحدود، کابل / ADSL) 33€
3 سیگار هربسته20 تایی (مارلبورو) 4€
4 جین 62€

 درآمد مشاغل اسلوونی 

 
 

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ثبت دیدگاه جدید

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *