کشور عمان

کشور عمان

مهاجرت به عمان یکی از پیشرفته‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهانعمانِ 100 سال پیش که کشوری بیابانی با مردم بدوی بود را به دست فراموشی بسپارید؛ اکنون عمان که به صلح و دوستی در خاورمیانه مشهور شده، یکی از پیشرفته‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهان شده و مهاجرت به عمان، گزینه‌ای محبوب به ویژه برای ایرانیان است.

از جمعیت 6 میلیون نفری عمان، اکنون بیش از 10 هزار نفر ایرانی‌اند و همین تعداد بالا نشان از محبوبیت و مطلوبیت عمان برای مهاجرت ایرانیان است. اقتصاد کشور عمان نیز مانند بسیاری دیگر از کشورهای منطقه، متکی به نفت است. جدای از نفت، کشاورزی و ماهیگیری نیز منابع درآمد بسیاری از مردم عمان به حساب می‌آید؛ و البته صنعت گردشگری عمان نیز در سال‌های اخیر رشد بسیار زیادی داشته و توانسته به یکی از ارکان اقتصاد عمان تبدیل شود.

کشور عمان به دلیل ارزش بالای پول‌ملی نسبت به دلار آمریکا، مقصدی بسیار مناسب برای افراد دارای تخصص و سرمایه گذاران است. نزدیکی عمان به ایران و رابط حسنه سیاسی با کشورمان باعث شده ایرانیان بسیاری قصد مهاجرت به عمان و اخذ اقامت دائم این کشور را داشته باشند.
سلطان قابوس حاکم کشور عمان است که از سال 1970 میلادی بر سر کار آمده و قدیمی ترین و بادوام ترین حاکم جهان عرب محسوب می شود. مذهب رسمی عمان اسلام و زبان رسمی و متداول مردم عربی و انگلیسی است.
مزایای مهاجرت به عمان و اخذ اقامت عمان
عمان به ایران بسیار نزدیک است و از این رو پس از اخذ اقامت عمان، می‌توان به راحتی و با هزینه‌ی کم به ایران سفر کرد و در رفت و آمد بود. مثلاً در حال حاضر، بلیت پرواز رفت و برگشت از تهران به مسقط را با قیمتی کمتر از دو نیم میلیون تومان نیز می‌توان تهیه کرد، در حالی که مثلا قیمت بلیت رفت و برگشت از تهران به تورنتو، کمتر از 16 میلیون تومان نیست.
کشور عمان، از یک طرف به خاطر نزدیکی فرهنگی و دینی با ایران، کشوری مطلوبی برای مهاجرت است و از طرفی، با توجه به این که یک‌چهارم کل جمعیت عمان را مهاجران تشکیل می‌دهند، کشوری بین‌المللی و چندفرهنگی است و از این رو متقاضیانی که موفق به اخذ اقامت عمان شوند، می‌توانند به راحتی با فضای کشور عمان سازگار شوند.
عمان کشوری بسیار امن است زیرا نرخ جرم و جنایت در این کشور، بسیار پایین است. به همین دلیل است که می‌توان گفت عمان کشوری مناسب برای رشد کودکان و نوجوانان و زندگی خانوادگی است. امنیت در این کشور حرف اول را می‌زند. اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت دائم عمان را دارید، مطمئنا امنیت از اولین اولویت‌های شماست.
کیفیت زندگی در عمان، در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگرِ خاورمیانه، بالا است. رشد و توسعه‌ی عمان در دهه‌های اخیر، مستمر و مداوم بوده و حکومت این کشور توانسته است کیفیت زندگی بالایی برای شهروندان خود ایجاد نماید.
در میان تمام کشورهای عربی، معروف است که عمان، مطلوب‌ترین و امن‌ترین کشور برای خانم‌ها است. در این کشور بیش از هر کشور عربی دیگری می‌توانید زنانی را ببینید که در پست‌های مدیریتی و رده‌بالا، چه در بخش دولتی و چه در بخش عمومی مشغول به کارند و نگاه تبعیض‌آمیز به زنان در این کشور، بسیار کمتر از سایر کشورهای عربی است.
مردم عمان بسیار مهمان‌نواز و خون‌گرم‌اند و بالاخص همواره با روی باز از مهاجران ایرانی که به دنبال اخذ اقامت عمان هستند استقبال کرده‌اند و ذهنیتی که از ایران دارند، بسیار مثبت است.

روش های مهاجرتی

پرسش ها

شهرهای مسقط و السیب در عمان را می‌توان گران‌ترین شهرهای عمان دانست.

هزینه مسکن در عمان 

هزینه اجاره مسکن در عمان
آپارتمان تک خوابه 750 تا 1000 ریال
آپارتمان دو خوابه 1000 تا 1500 ریال
آپارتمان سه خوابه 1500 تا 1800 ریال
خانه ویلایی دو و سه خوابه 1800 تا 2250 ریال
خانه ویلایی 4 خوابه و بیشتر 2250 ریال

هزینه حمل و نقل عمومی در عمان

هزینه حمل و نقل عمومی در عمان
بلیط یک طرفه 0.30 ریال تا 0.50 ریال
تاکسی تعرفه عادی 1.5 تا 5.00 ریال
بنزین 1 لیتر 0.21 ریال

هزینه مواد غذایی در عمان

هزینه خورد و خوراک در عمان
یک عدد نان معادل 500 گرم 0.62 ریال
برنج سفید هر یک کیلوگرم 0.72 ریال
فیله مرغ هر یک کیلوگرم 2.27 ریال
تخم مرغ، بسته‌بندی 12 عددی 0.95 ریال
گوشت قرمز هریک کیلوگرم 3.49 ریال
سیب زمینی هر یک کیلوگرم 0.36 ریال
گوجه فرنگی هر یک کیلوگرم 0.46 ریال
پیاز هر یک کیلوگرم 0.35 ریال

هزینه لباس و کفش در عمان

هزینه پوشاک در عمان
شلوار جین از برندهای معروف 16.5 ریال
لباس تابستانی خنک در فروشگاه‌های زنجیره‌ای 15.5 ریال
کفش راحتی از برندهای معروف 28.5 ریال
کفش چرم مردانه اداری 26.04 ریال

هزینه آب و برق و گاز در عمان

 
متوسط هزینه ماهیانه (ریال عمان)
تسهیلات اصلی (برق، گاز و آب) برای یک آپارتمان 85 متر مربعی 24.23
اینترنت 30.50
یک دقیقه مکالمه تلفن همراه با تعرفه داخلی 0.06

 درآمد مشاغل عمان

درآمد (ریال عمان) مشاغل
1220 ماهانه حسابدار
2230 ماهیانه داروساز
790 ماهانه دفتر دار
2630 ماهانه مدیر حسابداری
2290 ماهانه خزانه دار شرکت
3400 ماهانه مدیر مالی
1490 ماهانه مدیر دفتر
1710 ماهانه کارگردان هنری
1040 ماهانه طراح گرافیک
1780 ماهانه کارگردان خلاق
940 ماهانه عکاس
2110 ماهانه مهندس هوا فضا

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ثبت دیدگاه جدید

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *