کشور آذربایجان

کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان ثروتمندترین همسایه ما است که نرخ بیکاری در آنجا تقریبا صفر است و برای کار و تحصیل شرایط بسیار مناسبی دارد. این کشور شهرت چشمگیر خود را از اواخر دهه 1990 میلادی پس از بهره گیری گسترده از ذخایر نفت و گاز و صادرات آن بدست آورد. این در حالی است که کمتر از یک سال بعد با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در 30 اکتبر 1991 اعلام استقلال کرد.
آذربایجان بزرگترین کشور در منطقه قفقاز به شمار می آید و پایتخت آن شهر باکو است. این کشور علاوه بر ایران با روسیه، گرجستان، ترکیه و ارمنستان نیز همسایه است. جمعیت آذربایجان حدود 10 میلیون نفر و وسعت آن 86 هزار کیلومتر مربع است. اکثریت مردم آذربایجان پیرو دین اسلام و مسلمان هستند. اقلیت بسیار کوچک مسیحی هم در این کشور ساکن هستند. زبان رسمی کشور آذربایجان ترکی آذربایجانی و واحد پولی این کشور منات است. چرخ های عمده اقتصادی جمهوری آذربایجان بر صادرات نفت و گاز می چرخد.
کشور آذربایجان که به عنوان پلی میان شرق و غرب محسوب می‌شود بنا به دلایل فراوانی به یکی از مقصدهای مهم مهاجرت افراد تبدیل شده است. از دلایل مهاجرت ایرانیان به این کشور غنی و نفت خیز جهان می‌توان به مجاورت و نزدیکی جغرافیایی، پایین بودن هزینه‌های زندگی، جاذبه‌های زیبای تاریخی و طبیعی و شباهت فرهنگ و آداب و رسوم و تا حدودی زبان مشترک با بخشی از کشور ایران اشاره کرد. اگر چه در کنار همه این دلایل مهم نمی توان از زیبایی مسحورکننده سواحل زیبای دریای خزر در شهر باکو به سادگی گذشت.کشور آذربایجان دارای تنوع مذهبی است و از انواع مذاهب مانند زرتشت، اسلام، مسیحی، ارتودوکس یهودی و غیره تشکیل شده است. تنوع مذهب در آذربایجان نشان می‌دهد که در این کشور آزادی مذهب وجود دارد. رفتار و برخورد شهروندان این کشور بسیار صمیمی و مهمان نوازانه است. عموم مردم کشور آذربایجان افرادی ساده هستند و در خانه‌های کوچک و ساده زندگی می‌کنند.

روش های مهاجرتی

پرسش ها

برای مهاجرت به این کشور می بایست از یک کارفرما در آذربایجان که مجوزهای لازم برای استخدام نیروی کار خارجی را کسب نموده دعوتنامه کاری دریافت نمود.

هزینه مسکن در آذربایجان 

قیمت متوسط اجاره آپارتمان

آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر

289.77 دلار

آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز

151.80 دلار

آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر

581.93 دلار

 

هزینه حمل و نقل عمومی در آذربایجان 

 

بلیط یک طرفه

0.18 دلار

بنزین

0.54 دلار


هزینه مواد غذایی در آذربایجان 

 

شیر (1 لیتر)

0.84 دلار

قرص نان (500 گرم)

0.28 دلار

تخم مرغ (12)

1.20 دلار


هزینه لباس و کفش در آذربایجان 

 

1عدد شلوار جین

39.66 دلار

1لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای

40.21 دلار

1 جفت کفش پیاده روی آدیداس (رده متوسط)

81،00 دلار

 

هزینه آب و برق و گاز در آذربایجان 


پایه (آب ، برق ، زباله ، گرمایش ، خنک کننده)

40.27 دلار

1دقیقه تعرفه موبایل

0.04 دلار

اینترنت (داده های نامحدود، کابلADSL )

14.29 دلار


 درآمد مشاغل آذربایجان 


متوسط حقوق

279.22 دلار

حداقل دستمزد

65.5 دلار

نرخ بهره وام

8/44 درصد​​​​​​​

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ثبت دیدگاه جدید

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *