کشور کویت

کشور کویت

کویت یکی از کشورهای مرفه عربی است که از دیرباز با ایران مراودات تجاری داشته است. واحد پول این کشور دینار کویت است و ارزش پول آنها در برابری با ریال بسیار بالاست و همین امر یکی از دلایل مهاجرت افراد جویای کار به این کشور محسوب می گردد. مردم کویت چون با درآمدهایی که از نفت به دست می‌آورند زندگی مرفهی را تجربه می‌کنند بنابراین کمتر به دنبال کار هستند و همین امر باعث شده که در کشور کویت نیروی کار خارجی بسیار زیاد وجود داشته باشد. یکی از فاکتورهای مهم در مهاجرت کاری توجه به نرخ بیکاری کشورهاست. نرخ بیکاری در کشور کویت ۳ درصد است و همین امر نشان دهنده شرایط مساعد کاری در کویت است. شرایط مهاجرت به کویت از طریق کار به این صورت است که شخص باید حتماً پیشنهاد کار از یک کارفرمای تابع کویت داشته باشد.
 
در حال حاضر دینار کویت قدرتمندترین واحد پولی در سراسر دنیا به شمار می‌رود. کشور کویت که پایتخت آن شهر کویت است، به دلیل ارزش بالای واحد پولی خود و فروش منابع نفت و گاز، یکی از تاثیرگذارترین کشورها بر اقتصاد جهانی است. شاید جالب باشد بدانید که بیش از ۹۰ درصد درآمد کشور کویت از فروش نفت و گاز تامین می‌شود.طبق آخرین آمارها، این کشور در حدود چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و بیشتر از نصف این جمعیت را مهاجرین تشکیل می‌دهند. به همین دلیل، در این کشور تنوع نژادی و ملیتی بسیار زیاد است. این کشور دانشگاه‌های خوبی برای تحصیل دارد که دانشجویان را برای ورود به سریع به بازار کار آماده می‌کند. گفتنی است که برخی مشاغل درآمد بسیار بالایی در کشور کویت دارند. از جمله این مشاغل می‌توان به پزشکی، قضاوت، وکالت، ریاست بانک، مدیر مالی، دندانپزشکی، خلبانی، مدیریت بازرگانی و مدیریت اجرایی کارخانه‌ها یا شرکت‌ها اشاره کرد.
 

در سال های اخیر واردات کویت رشد 44 درصدی و صادرات آن رشد 88 درصدی داشته است. اقتصاد خوب، چشم اندازهای گردشگری زیبا و وسیع و فرصت های شغلی باعث می شود افراد زیادی قصد مهاجرت به کویت را داشته باشند. جالب است بدانید که حدود دو سوم جمعیت کویت را مهاجران تشکیل می دهند. کویت پنجمین کشور جهان از لحاظ منابع نفتی است و فراورده های نفتی آن 95 درصد از درآمد صادراتی و 80 درصد از درآمد دولت را شامل می شود. از لحاظ گرانی کویت رتبه 134 را در جهان دارد و از میان سایر هزینه ها، هزینه پوشاک گرانترین است زیرا از کشورهای خارجی وارد می شود. نرخ تورم در چند سال اخیر در کویت 11 درصد بود که اکنون بسیار پایین آمده است و باعث کاهش هزینه های زندگی شده است.

روش های مهاجرتی

پرسش ها

بله در این کشور شرایط خوبی برای نیروهای متخصص فراهم بوده و آنها درآمد بالایی را نیز می‌توانند داشته باشند.

هزینه مسکن در کویت 

مسکن میانگین اجاره بها دینار کویت

KWD

آپارتمان ۱ خوابه حومه شهر ۲۰۲
آپارتمان ۳ خوابه حومه شهر  ۴۱۲
آپارتمان ۳ خوابه مرکز شهر ۵۷۱
آپارتمان ۱ خوابه مرکز شهر ۲۵۹

هزینه حمل و نقل عمومی در کویت 

حمل و نقل بها دینار کویت

KWD

تاکسی (در هر کیلومتر)  ۱
بلیط یک طرفه مترو ۱٫۲۵
خودروی سواری (تویوتا کرولا) ۵٫۲۳۳
۱ لیتر بنزین ۰٫۱۰

هزینه مواد غذایی در کویت 

رستوران قیمت (دینار)
یک وعده غذا در رستوران معمولی 8/4
یک وعده غذای فست فودی 0.5
سوپر مارکت ها قیمت (دینار)
500 گرم گوشت مرغ 4/1
تخم مرغ (12 عدد) 4/1
شیر (یک لیتر) 5/0
گوجه (یک کیلو) 6/0
سیب (یک کیلو) 8/0
سیب زمینی (یک کیلو) 4/0

هزینه لباس و کفش در کویت 

نوع هزینه  قیمت به دینار کویت
 یک شلوار جین  ۱۸
 یک کفش اسپرت مردانه  ۴۰
 

هزینه آب و برق و گاز در کویت 

مسکن قیمت (دینار)
قبوض خدماتی (آب و برق گاز) 112
اینترنت نامحدود 10

 درآمد مشاغل کویت 

رتبه شغل میزان درآمد میانگین ماهیانه به دینار
1 جراح 4700KWD
2 قاضی 3950KWD
3 وکیل 3200KWD
4 مدیر بانک 3010KWD
5 مدیر ارشد اجرایی 2820KWD
6 مدیر امور مالی 2630KWD
7 ارتودنتیست 2540KWD
8 استاد دانشگاه 2260KWD
9 خلبان 1880KWD
10 مدیر بازاریابی 1690KWD

 

 

 

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ایتم برای نمایش وجود ندارد.

ثبت دیدگاه جدید

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *